„jestem słowianinem”
Lao Che

Stanowczo protestuję przeciwko obchodzeniu święta zwanego „waleniem tynków”. Jedyny prawowity termin obchodzenia Walentynek to 16 czerwca czyli dzień zonaczający kolejne rocznice pierwszego kobiecego lotu w kosmos, dokonanego przez statek kosmiczny Wostok 6:

wostokm.jpg

oraz Walentynę Tiereszkową. Wszelkie inne świeta są bezczelnym nadużywaniem słowiańskiej otwartości, gościnności.

Poniżej za serwisem http://astro.news.pl podaję życiorys jedynej słusznej Walentyny:

02651.jpg
[fot. http://astro.news.pl]


„Walentyna Władimirowna Tierieszkowa urodziła się 6 marca 1937 roku w Maslennikowie (obwód jarosławski) w Związku Radzieckim. W Kosmos poleciała jeden raz podczas lotu Wostok 6.
Zainteresowanie skokami spadochronowymi doprowadziło Walentynę Tierieszkową do lotu kosmicznego. Pierwszy skok odbyła pod auspicjami lokalnego klubu awiacyjnego w wieku 22 lat. Po nim założyła Klub Spadochroniarzy Pracowników Tekstylnych i stanęła na jego czele. Dwa lata później została sekretarzem lokalnego komsomołu. Została wybrana jako jedna z pięciu kosmonautek-kandydatów 16 lutego 1962. I po jej wybraniu na kosmonautkę, wstąpiła do Partii Komunistycznej. Wszystkie pięć kandydatek przeszło cały trening w którego skład wchodziły m.in. loty paraboliczne, skoki spadochronowe, testy izolacyjne i centryfuga. Miała świetne wyniki w treningach fizycznych, jednak miała pewne problemy z teorią i inżynierią.
Do lotu Wostokiem została ostatecznie wytypowana przez Chruszczowa choć lepiej przygotowana była jej dublerka Walentyna Ponomariowa. Jednak Tierieszkowa była bardziej „słuszna ideologicznie”. 16 czerwca 1963 w końcu wystartowała. Był to lot zespołowy ze statkiem Wostok 5, w którym leciał Walery Bykowski. Dwa statki zbliżyły się na odległość 5 km.
Podobno na orbicie Tierieszkowa była bliska paniki, choć cały lot był sterowany automatycznie. Lot Wostoka 6 Czajka trwał 2 dni 22 godziny i 50 minut. Było to więcej niż do tego czasu spędzili w Kosmosie wszyscy Amerykanie.
Po locie Tierieszkowa wyszła za mąż za innego kosmonautę, Andrijana Nikołajewa. Małżeństwo to było ponoć wymuszone przez władze i szybko się rozpadło. Ze związku urodziła się córka Elena, pierwsze dziecko ludzi, którzy oboje byli w Kosmosie.
Tierieszkowa w późniejszych latach była często reprezentanten Związku Radzieckiego w różnych konferencjach dotyczących kobiet. Po rozpadzie ZSRR mało o niej słychać. Aktualnie jest na emeryturze.”

Sposoby właściwego świetowania owej Walentyny zostana podane w odpowiednim terminie i ogłoszone w Dzienniku Postaw Obywatelskich zatwierdzonym przez Ministerstwo Grążenia Publicznego, amen.

Radziej

(pax pax opamiętanie)